Poradnia dietetyczna

Moim celem jest, aby pacjenci czuli, że osiągnęli swój cel dzięki trwałej zmianie nawyków żywieniowych, żeby nigdy nie "byli na diecie", tylko nauczyli się dobrze odżywiać.

Plan żywieniowy opracowywany jest indywidualnie, tak aby zmiany były możliwe do wprowadzenia. Przestrzeganie w 100% zaleconego jadłospisu może przynieść pewien efekt, jednak moim zdaniem ważniejsze jest aby pacjent nauczył się samodzielnie komponować posiłki, które będą mu smakowały i dzięki którym będzie czuł się lepiej. 

„Żywieniowa moda” zmienia się często, dlatego ważne jest aby zalecenia były oparte na dowodach naukowych. W przypadku odżywiania, bardzo trudno jest zaprojektować eksperyment dający jednoznaczne odpowiedzi, dlatego większość badań opiera się na obserwacjach. Gdy trwają one odpowiednio długo (nawet dziesiątki lat) i obejmują duże grupy badanych, tworzone są wytyczne, które nie zmieniają się tak szybko jak „żywieniowa moda”. Nauka jest ostrożna w stawianiu dogmatów typu „nie jedz glutenu”, „odstaw produkty mleczne”. Ważne aby z dozą racjonalnego sceptycyzmu podchodzić do doniesień w mediach.

W swojej praktyce korzystam z wytycznych Instytutu Żywności i Żywienia, Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz wytycznych towarzystw naukowych zajmujących się terapią chorób dietozależnych. Zalecenia dla pacjentów opieram na rzetelnych badaniach naukowych. 

Chcesz czuć się dobrze – Jedz Dobrze!Poradnia dietetyczna Jedz Dobrze
Małgorzata Mrowińska
ul. Chłapowskiego 26/15
61-504 Poznań
NIP: 777 284 77 11 
REGON: 367940492

Prześlij komentarz

0 Komentarze